Shopamani ile Fashion’s Night Out’ta Hazine Avı

Fashion’s Night Out gecesinde herkes eğlendi ve indirimli alışveriş yaptı belki ama iPhone’unda ya da Android cihazında Shopamani’si olanlar için ekstra eğlenceli ve ödüllü bir etkinlik oldu bu gece. Lokasyon bazlı mobil uygulama olarak Shopamani’nin markaların indirimlerini kişiye özel göstermesi zaten FNO’da kullanmak için vazgeçilmez bir araç olmasını sağlıyordu. Ancak biz bunun da ötesine giderek, o geceye özel bir oyun kurgulamak istedik.  FNO’un 3 mekanında da gerçekleştirilecek bu oyunda Nişantaşı, İstinye Park ve Bağdat Caddesi Bilstore ve Fred Perry mağazalarını kapsayan bir Treasure Hunt – Hazine Avı oyunu kurguladık. Bu oyunda, mağaza içinde “Vogue Seçti” köşesinde QR kod bulunan küçük sticker’lar raflara yerleştirildi. Shopamani’si olmayanlar, ilk önce ücretsiz Shopamani’yi indirmeye yönlendirildiler. Shopamani’nin “Barkod Tara” fonksiyonunu kullanarak herhangi 3 kodu arka arkaya tarayanlar, FNO-Bilstore kupasını ve böylelikle de o gece yapacakları alışverişten 3 kat daha fazla para puan kazandılar.

Bu oyun kurgusu ile; hem Shopamani’nin pazarlamasını/tanıtımını FNO gecesinde gerçekleştirmek açısından hem de alışveriş çatısı altında Marka-Tüketici ilişkisini daha eğlenceli, ödüllü ve interaktif bir platforma taşımak açısından başarılı ve örnek bir pazarlama etkinliği yaratmış olduk.

Oyunun duyurusu Shopamani ve Bilstore tarafından Facebook sayfalarında ve Twitter’da FNO öncesinde yapıldı. Gece boyunca 3 mağazada da Shopamani t-shirt’leri giymiş Shopamani tanıtım elemanları mini broşür dağıttılar  ve oyunla ilgili soruları yanıtladılar. Mağazalara yerleştirilen ayaklı panolarda oyunun kuralları ayrıca açıklandı. Kullandığımız iletişim araçlarından bazılarını aşağıda görebilirsiniz:

    

Reklamlar