217’nin pro bono projesi: Alzheimer Derneği

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü yaklaşırken, Alzheimer Derneği‘ne destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Reklam kampanyası hazırlıklarımız tamamlandı. (Medya sponsorları için destek bekliyoruz.) Çeşitli mağazalar aracılığıyla satışı olacak Alzheimer bilekliğinin poşetinde yer alması için bilgilendirici metinle birlikte reklam concept’ini de içerecek mini kartlar hazırladık. (Aşağıda örnekler görebilirsiniz).

Concept yaratımı aşamasında, Alzheimer hastalığının hasta yakınları üzerindeki etkilerine yoğunlaştık. Hastanın eşi ve çocuklarıyla olan ilişkisi yerine torunları ile olan ilişkisini yansıtarak hedef kitleyi birçok farklı yönden yakalamak istedik. (30+ yaşında bir insanın hem kendisi hala torun olabilir – ya da torun olarak anıları hafızasında canlıdır, hem de çocuklarının kendi anne-babasıyla torun ilişkisi çok yakınında yaşanıyor olabilir. Araştırmalarımıza devam ettikçe, 3. kuşak aile bireylerinin yani torunların, 2. kuşağa yani hastanın çocuklarına nasıl destek olabileceğinin örnekleriyle karşılaştık. Özellikle, HBO’nun “Grandpa, do you know who I am?” isimli belgesel filmini seyretmenizi öneririz. Kısacası, Alzheimer hastalığının aile içindeki etkilerinde ve aile bireylerinin etkileşimlerinde, çocukların ve gençlerin kanıksanmayacak rolüne dikkat çekmek istedik.

Tüm iletişim materyelleri ve reklam concept’i ile ilgili detaylı içerik, çok yakında açılacak olan 217 + Alzheimer Derneği sayfamızda.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s