Medya planının şekillendirdiği reklam mesajları

217’nin, Haziran ve Temmuz aylarında yayınlanmak üzere Atos Origin ve Gymboree için yarattığı reklamların ikisi de tesadüfi bir şekilde “mecranın reklam mesajını şekillendirdiği” reklamlar oldu.

Gymboree’nin marka konumlandırma/marka görünürlüğü yaratma amaçlı frekanslı reklamları yıl boyunca çeşitli anne-bebek odaklı dergilerde çıkıyor. Frekanslı reklamlar dışında özel zamanlarda kullanılan bazı mecra örnekleri de var ki bu gibi durumlarda ana mesajın yanı sıra mecranın/özel sayının da belirlediği bir mesaj ve mesaj tonu reklama yansıyabiliyor. Babalar günü haftasında Hello dergisinde yayınlanan aşağıdaki reklamın çıkış noktası “dünyaca ünlü anneler gibi dünyaca ünlü babaların da çocuklarıyla Gymboree’den çıkarken/Gymboree’ye giderken kameralara yakalanmaları”.  Reklamın yayınlandığı derginin içeriğinin de pekiştirdiği “ünlü babaların tercihi” Gymboree’nin 0-5 yaş çocuk gelişim programlarında dünya lideri olarak konumunun altı çiziliyor.

Fortune 500, Temmuz 2010 özel sayısında yer alan aşağıdaki reklamda Atos Origin’in Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin bilişim teknolojileri resmi ortağı olarak Olimpiyat Oyunları için gerçekleştirdiklerinin ve bu deneyimlere paralel olarak Atos Origin’in müşterileri için yapabileceklerinin altı çiziliyor. “Olimpiyat sponsorluğu”na dayanan ana mesaj birçok iletişim materyelinde ve çeşitli reklamlarda da kullanılıyor. Bu mesajın hem bir parçası olabilecek, hem de bu ana mesaja bir giriş sağlayacak başlıkta yer almak üzere Fortune 500 içeriğine paralel olacak bir mesaj yaratıldı ve bu mesajın Atos Origin’in çok önemli bir özelliğini yansıtması sağlandı: “Başarının sürdürülebilirliği.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s